ансамбль танцю

«АВАНГАРД»

 

Народний ансамбль «Сонечко» засновано в 1984 році його керівником Людмилою Луцюк. Дитячий ансамбль танцю «Сонечко» своїм майстерним виконанням та розмаїттям репертуару здобув шану і авторитет у мешканців міста ,району і області. Колектив – частий гість в школах, дитячих садках на підприємствах і установах міста. Активний учасник всіх святкових концертів, масових заходів, міських і обласних оглядів-концертів. За досягнуті успіхи в 1995 році дитячому ансамблю танцю «Сонечко» присвоєно звання «народний».

В репертуарі колективу нараховувалось понад 20 хореографічних  композицій, танцювальних картинок, хореографічних мініатюр та танці нашого подільського краю: з них найвідоміші «Весняночки», «Полька», «Гопак», «Шевчики», «Циганочка», «Вийшли в поле косаКолектив неодноразово нагороджувався міськвиконкомом, міським та обласним управлінням культури, почесними грамотами, цінними подарунками. Керівник гарно організовував та виховав цілу плеяду молодих талановитих хореографів з яких: Ілона Лачугіна, Анна Гаджула, Анна Григоришина, Мар’яна Рябокляч, Маргарита Гринчак, які вміло продовжують розвивати танцювальне мистецтво.

З 2005 року колектив очолила випускниця НАККіМ Тетяна Стаднік. За час роботи на посаді керівника зразкового ансамблю танцю «Сонечко», маючи хороші задатки педагога, зуміла згуртувати гарний, дружній колектив і повністю переробити його програму.

Найбільший результат продуктивної роботи був продемонстрований 29 травня 2008 року в міському Будинку культури, де відбулася презентація Гала-концерту колективу під назвою «Життя триває».

У 2009 році колектив проявив неабияку активність у місцевих конкурсах та за межами області. У квітні колектив захистив звання Зразкового. 7-10 травня колектив змагався за першість на 9 Міжнародному фестивалі-конкурсі Українського естрадного мистецтва «Захід-21століття», який проходив у місті Івано-Франківську. Почесне ІІІ місце здобули солісти Богдана Бойко та Вадим Шевцов, а І премію здобув ансамбль «Сонечко». Колектив нагородили подарунком DVD-плеєром. Повернувшись додому «Сонечко» мало честь прийняти участь у 3 Міжнародному фестивалі національних культур «Подільська веселка». З 6-7 червня наш колектив  прийняв участь у першому Міжнародному фестивалі «Ретрофест», та дав майстер-клас із танців 20-х, 60-х років. 24-30 червня «Сонечко» запросили на Міжнародний фестиваль –конкурс дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Перлина Кароліно» у м. Бєлгород-Дністровський. Тут колектив відзначили трьома дипломами. Перше місце у солістів колективу, Гран-прі у середньої групи, та диплом керівнику колективу за розвиток фестивального руху. З 28-31 жовтня колектив запрошують на Міжнародний фестиваль-конкурс «Осіння фантазія» у Чернівецькій області, де отримує ІІ та І премію та найголовніше спец-приз грошову премію. Також зразковий ансамбль танцю «Сонечко» запросили на свято морозива від «Ласунки», що проходило у м. Івано-Франківську Чернівцях та м. Коломия.

21 лютого 2010 року зразковий ансамбль танцю «Сонечко», запрошують прийняти участь у Гала-концерті на Міжнародному благодійному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Долина Надії», який відбувся у с. Бояни Чернівецької обл. За ініціативи керівника до Всесвітнього дня працівників культури та аматорів народного мистецтва приготувала відео-ролик про усіх працівників міського Будинку культури. А за заслуги у сприянні реалізації соціально-культурної політики, вагомий внесок у створенні духовних цінностей, високу професійну майстерність та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва завідувач відділу культури О.Чорнобиль нагородила солістку зразкового ансамблю танцю «Сонечко» Богдану Бойко. Колектив має велику честь прийняти участь у театралізованому дійстві присвяченому Дню Перемоги. 12-16 червня зразковий ансамбль танцю «Сонечко», відбув по запрошенню на Міжнародний фестиваль дитячого та молодіжного мистецтва «Перлина Кіммерії» у м. Феодосія. І повернувся з першим місцем за танець «Стиляги», та Гран-прі за зведений номер «Діти сонця», та цінними подарунками DVD-плеєром та фотоапаратом. 22 грудня обласний фестиваль мистецтв «Кришталева зірка 2010» «Сонечко» займає І місце.

3 березня 2011 року старша група приймає участь у телевізійному дитячому конкурсі «Крок до зірок» м.Київ з танцем «Стиляги» - і проходить в 1.4 фінала конкурсу. 16 квітня прийняла участь в творчому звіті аматорів народного мистецтва міста « Джаз», «Діти сонця». 3 червня колектив змагається за місце у фіналі телевізійного дитячому конкурсі «Крок до зірок». А 9 червня колектив запрошують стати почесним гостем на фестивалі мистецтв Григорія Чапкіса у Києві. 20 червня хореографічна студія «Максі» відсвяткувала випуск старшої групи «Сальса», «Незвичайне побачення», «Приборкання норовливого», «Контемп», «Ностальгія», «Люміне», «Стиляги», «Джаз», «Яблочко», «Діти Сонця», «Танго», «Чистюлі». З 8-15 серпня колектив поїхав змагатись на 13–й Всеукраїнський благодійний фестиваль «Чорноморські ігри», та став лауреатом 2 премії.

У 2013 році ансамбль змінив назву на «Авангард».

Колектив взяв участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Долина Надії» в с. Бояни Чернівецька обл., загальноміському танцювальному молодіжному фестивалі «Plaza dance Ратуша», відкривав туристичний сезон та брав участь у VI Міжнародному фестивалі національних культур «Острів семи скарбів», Міжнародний V Кадетський бал м. Севастополь.

За 6 років плідної роботи в активі колективу більше 50 учасників різного віку, 15 поїздок на різноманітні конкурси та фестивалі, і  стільки ж грамот, програма з 15 номерів, близько 200 концертів у місті та за його межами, 2 портфоліо, 10 фотосесій, 25 дисків з поїздками та фото колективу.