Народний аматорський театр української пісні «ПЕТРИДАВА»

 

Театр української пісні «Петридава» був створений у вересні 2005 року за ініціативи першого керівника Лілії Михайлівни Райської.

Серед його перших учасників – викладачі сільськогосподарського університету, вихователі дитячих садочків, працівники будинку культури, студенти національного педагогічного університету, домогосподарки…

В колективі згуртувалися люди, які своїми творчими здобутками роблять значний внесок у розвиток самодіяльного вокального мистецтва.

За високу майстерність та активну участь в заходах різного рівня у 2008 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський».

Метою творчої праці колективу є відродження обрядів і традицій Поділля, відтворення місцевого пісенного колориту сценічними засобами, пропаганда міста Кам'янця-Подільського на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

В репертуарі колективу фрагменти обрядів, пісні та вокально-хореографічні композиції, основані на місцевому матеріалі.

За час свого існування колектив брав участь у концертах будинку культури, загальноміських і обласних святах. «Петридава» – учасник обласного фольклорного свята «Подільська осінь», Міжнародного військово-історичного фестивалю «Терра Героїка», Всеукраїнського дня народного майстра «Златодар», свята проводів зими «Подільська Масляна», Міжнародного фестивалю національних культур «Острів семи скарбів», творчого звіту аматорів народного мистецтва міста, урочистостей з нагоди 73-ої річниці утворення Хмельницької області, обласного етапу Фестивалю мистецтв України.

Жодне свято у місті не обходиться без народного театру української пісні «Петридава». У його репертуарі безліч український народних пісень в оригінальному і своєрідному виконанні. Також театр має у своєму творчому арсеналі пісні місцевих композиторів. Ансамбль частий гість на різних урочистостях, весіллях, ювілеях.

З вересня 2011 року колективом керують Олеся та Олександр Королюки. Молоді, талановиті, ініціативні організатори надали колективу друге дихання. В театр прийшла молодь і його виконанні з’явились нові забарвлення, номери стали більш яскравішими і оригінальнішими.

Учасники народного театру української пісні «Петридава» спрямовують свою роботу на розвиток та збагачення української народної творчості, підвищення виконавської майстерності, забезпечення проведення загальноміських масових заходів.

У 2012 році разом із народним театром міського Будинку культури було відтворено фольклорну композицію «Оденьки - посиденьки», спільно з народним ансамблем «Терен» було виконано понад 10 українських народних пісень.

Театр української пісні «Петридава» став учасником обласного огляду конкурсу аматорських фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів «Не зміліє народна криниця». Учасники колективу показали високий рівень сценічної культури, вразили вельмишановне журі стародавніми костюмами.

З нагоди проведення Шевченківських днів» солісти народного театру української пісні «Петридава» взяли участь в урочистостях, які відбувались в місті Сірет (Румунія). Виступи колективу перед глядачами української діаспори викликали бурхливі оплески та гарні враження.

Традиційно ансамбль взяв участь: у проведені фольклорного свята «Подільська Масниця, в урочистостях з нагоди відкриття туристичного сезону, театралізованому дійстві до Дня перемоги на міському стадіоні, концертних дійствах у День міста, творчому вечорі поетеси та композитора Н.Лещинської, урочистостях з нагоди 100-річчя, з дня заснування Водоканалу, дню місцевого самоврядування, відкритті міської новорічної ялинки.

Учасники театру пісні «Петридава» взяли активну участь в Всеукраїнському святі народного костюму (м.Хмельницький), в виставі М.Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю», яку народний театр (керівник І.Семенків) представляли на обласному конкурсі «Подільська сцена».

Колектив був нагороджений дипломом IV ступеню обласного огляду конкурсу аматорських фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів «Не зміліє народна криниця», подякою виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради.