Народна аматорська

дитячо-юнацька хорова капела

«ЖУРАВЛИК»

 

Капела створена у 1979 році досвідченим майстром хорового мистецтва, відмінником освіти України, вчителем-методистом Іваном Нетечею. Цей найяскравіший навчально-мистецький колектив Хмельницької області, що здобув популярність і високу репутацію, є відомим шанувальникам хорового мистецтва не лише в Україні, а й за її межами. Вік учасників від 10 до 20 років.

За роки свого існування «Журавлик» вивчив і виконав багато творів композиторів-класиків, сучасних українських і зарубіжних композиторів, пісень народів світу. Репертуар налічує понад 90 творів. Оскільки більшість із них має духовне спрямування, хористки виконують їх у храмах усіх християнських конфесій, що сприяє зміцненню єдності і злагоди між людьми різних віросповідань, утверджує ідею соборності мистецтва.

Хорові твори різноманітні за стилем, художніми образами і характером, виконуються переважно а сарреllа мовою оригіналу (польською, англійською, німецькою, іспанською, латинською, литовською). Концертні програми («Боже Великий, Єдиний», «Христос у моєму серці», «Аве Марія», «Лети, «Журавлику», лети») постійно оновлюються.

Преса, яка всебічно висвітлює діяльність «Журавлика», одностайно відзначає його творчу своєрідність, високу вокально-хорову, сценічну майстерність, художнє і емоційне виконання творів, професійність і продуманість репертуару.

Колектив лауреат – І Всеукраїнського конкурсу дитячих і юнацьких хорових колективів «Товтри» (м. Кам'янець-Подільський, 2010р.), VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Наддніпрянські Пасхальні пісне співи» (м. Дніпропетровськ, 2010р.), VII Міжнародних хорових зустрічей «Співочий Цєханув» (м. Цєханув, Польща, 2010р.), X Всеукраїнського Різдвяного фестивалю «Велика коляда», (м. Львів, 2009р.), VI Міжнародного фестивалю духовної пісні «Бог є любов», (м. Вранов над Топлой, Словаччина, 2009р.), І відкритого фестивалю хорової музики «Співоча асамблея» (м. Кам'янець-Подільський, м. Хмельницький, 2009р.), І Міжнародного хорового фестивалю духовної музики «Тернопільська Зоринка» (2005р.), VII Міжнародного дитячого хорового конкурсу імені Г.Струве «Артеківські зорі» (2004р.), VI, VIII Всеукраїнських конкурсів дитячих хорових колективів «Весняні голоси» (м. Тисмениця, 2004, 2008 рр.), II-V Всеукраїнських фестивалів-конкурсів дитячої духовної пісні «О Марія, Мати Божа, о Райський Цвіте» (м. Тернопіль, 2004-2008 рр.), VI, XVII Всеукраїнських фестивалів духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» (м. Дніпропетровськ, 1999, 2010 рр.), обласного конкурсу «Святий Миколай і діти» (м. Тернопіль, 1997р.), обласних конкурсів хорових колективів мистецьких шкіл Хмельниччини (1995-2005 рр.); дипломант III Республіканського свята народного мистецтва, на якому капела виступила у складі зведеного дитячого хору зразкових дитячих хорових колективів України на відкритті співочого поля в м. Хмельницькому (1998р.). У 2006 р. взяв участь у Міжнародній хоровій асамблеї Клубу хормейстерів дитячих та юнацьких колективів «Тоніка – 2006» ім. Е.Виноградової (м. Київ).

«Журавлик» – учасник щорічних свят і фестивалів «Подільська веселка», «Співоча асамблея», «Теrrа Hеrоіса», «Слов'янське коло», «Подільські вечорниці», «Голоси міст», «Перлина Поділля», «Козацькі забави», брав активну участь у зйомках телевізійних фільмів: «Квітка на камені», «Легенди Кам'янця-Подільського», «Фортеця над Смотричем», «Музика-молитва», «Сійся, родися», «Імена» і багатьох радіо- і телепередач.

Патріотичного звучання надає капелі назва «Журавлик», яка походить від назви птаха-оберега, охоронця української землі, журавля, який в українських народних піснях символізує вірність своєму дому. «Журавлик» підтримує творчі стосунки з хоровими колективами як в Україні, так і за її межами. Юні співачки успішно гастролювали за кордоном, дарували своє мистецтво жителям Болгарії (1989р.), Литви (1993р.), Польщі (1990, 1997, 1999, 2002, 2010 рр.), Німеччини (1996р.), Іспанії (2000, 2003 рр.), Словаччини (2009р.).

Солісти хорової капели Олена Собіщанська, Олена Петрова, Олена Лютаревич, Діна Малецька. Наталія Мамчур, Юлія Вишневська, Наталія Овчарук, Ірина Цюрик, Андрій Бондаренко, Ярослав та Мар'яна Геники, Оксана Томків, Мирослава Боднар – лауреати, дипломанти міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних, міських пісенних фестивалів і конкурсів.

За значну роботу щодо пропаганди дитячого хорового мистецтва, виховання підростаючого покоління, колективу у 1990 році постановою колегії Міністерства культури України присвоєно почесне звання «Народний хоровий колектив».

У 1992 році на базі хору відкрито дитячу хорову школу, де сьогодні навчається 205 дітей. Заклад став третьою хоровою школою в Україні.

«Журавлик» здійснив запис чотирьох концертних програм (49 творів української та зарубіжної хорової музики) у фонд Національної радіокомпанії України, а також підготував до випуску компакт-диск з Різдвяною програмою. У 2006 році Київський інститут біографічних досліджень підготував і опублікував інформаційний матеріал про творчий колектив у книзі «Ювіляри України. Події та особистості XXI століття».

Велику роботу провів колектив з підготовки до 30-річчя з дня свого заснування (виконав у концерті 15 хорових творів); 65-річчя з дня народження, 40-річчя педагогічної та концертної діяльності Нетечі І.М. (виконав у концерті 12 хорових творів); 20-річчя відкриття міської дитячої хорової школи (виконав у концерті 5 хорових творів).

Лише у 2012 році «Журавлик» нагороджений: Дипломом за участь у VI Всеукраїнському фестивалі колядок у м.Летичеві, Благословенною Грамотою за заслуги перед Українською Православною Церквою Київського Патріархату та участь у VI Всеукраїнському хоровому фестивалі духовного співу в м.Ніжині, Грамотою за участь у хоровому фестивалі духовного співу Української Православної Церкви Московського Патріархату у м.Ніжині, Почесною грамотою міського голови Сімашкевича М.Є. з нагоди 30-річчя «Журавлика».

Незалежно від того, чи стане музика для «журавлят» професією чи перетвориться в хобі, щира любов до благородного мистецтва хорового співу, що зародилася в стінах капели, залишиться в серцях дітей назавжди.