Народний аматорський ансамбль народної музики «ТЕРЕН»

 

Ансамбль народної музики «Терен» заснований у 2008 році при міському Будинку культури як музичний колектив, який супроводжує виступи клубних колективів.

Першим його керівником був відомий на Поділлі музикант, заслужений працівник культури України Анатолій Миколайович Твердохліб. За невеликий період існування ансамбль очолювали талановиті музиканти Андрій Жарій та Валентина Солтис, які поповнили репертуар колективу новими творчими знахідками.

З вересня 2011 року колектив очолив молодий фахівець, випускник Кам'янець-Подільського училища культури та національного університету ім. І.Огієнка Олександр Степанович Королюк.

Ансамбль «Терен» – учасник багатьох загальноміських та обласних заходів, фестивалів та фольклорних свят.

В колективі беруть участь працівники Будинку культури, закладів освіти та студентська молодь.

В репертуарі ансамблю твори місцевих авторів та аранжувальників заслуженого працівника культури України Олексія Беца, Віктора Лабунця, Василя Марциніва, Олександра Королюка, Андрія Жарія, Валентини Солтис, а також українські народні пісні та танці.

Ансамбль здійснює супровід концертних номерів народного аматорського хору української пісні «Смотрич», народного аматорського ансамблю танцю «Кам’янчанка», народного аматорського театру української пісні «Петридава», вокального ансамблю «Фолькстон», окремих солістів та інших колективів будинку культури.

Це не лише музичний, високопрофесійний колектив, але й дружна сім'я однодумців, в якому любов до музики об'єднує музикантів в єдиному творчому пориві, де національні традиції, музичні вміння та навички передаються від покоління до покоління, і таким чином отримують свій подальший розвиток.

Ансамбль народної музики «Терен» має широкі технічні можливості, різнопланові концертні програми, винятково різноманітні ансамблеві барви як ансамблю вцілому, так і окремих його інструментів.

Серед розмаїття музичних творів в репертуарі ансамблю безліч українських народних пісень, які учасники колективу «Терен» не тільки грають, а й співають.

Використання цих особливостей ансамблю народних інструментів перетворює його на своєрідний виконавський колектив, який відзначається специфічним українським народним колоритом. Ансамбль популяризує кращі зразки пісенної та інструментальної творчості українського народу, твори місцевих композиторів.

Виступи ансамблю народної музики «Терен» користуються заслуженим успіхом слухачів, і ми сподіваємося, що учасники ансамблю ще довго і довго будуть тішити нас неповторним звучанням своїх чарівних інструментів.

Завдання колективу сьогодні поповнити репертуар ансамблю народної музики новими і цікавими творами, зберегти напрацьовані роками здобутки, удосконалити виконавську майстерність.