Зразковий ансамбль спортивно-бального танцю «МАКСІ»

 

Хореографом Іриною Іванівною Захарчук у 2001 році в міському будинку культури створено коллектив спортивно-бального танцю. У 2003році ансамбль спортивно-бального танцю присвоєно звання «зразковий аматорський колектив».

В травні 2004 року за ідеєю Миколи Томайчука був створений шоу-балет «МАХІ», який налічував чотири чоловіка: Тетяна Стаднік, Микола Томайчук, Марина Атаманська, Михайло Літинський.

Завдяки плідній праці керівника, в серпні місяці танцюристи відправляються в гастрольну поїздку в Автономну Республіку Крим, де одразу завойовують серця прихильників та найголовніше – здобувають свого глядача.

2005 року колектив зазнає змін. Замість Михайла Літинського приходить Олександр Бородатий. Учасники займаються прогресивним розвитком колективу, створюють нову танцювальну програму з 8 номерів, де втілюють свої технічні можливості та вміння. Максимально працюючи 07 квітня вони демонструють свій перший сольний концерт під назвою «DANCE-прорив у стилі MAXI».

Дуже вдалим роком для колективу був рік 2006. Надзвичайна прогресія. Лютий, на чемпіонаті України у місті Хмельницькому шоу-балет «МАХІ» стає віце-чемпіоном України з сучасних танців. Березень – Відкритий чемпіонат України у місті Києві – «МАХІ» отримує титул чемпіонів України. Серпень-вересень – поїздка до Туреччини у місто Стамбул. Про «МАХІ» знають вже за кордоном. Та знову таки час змінює виконавців, вже в шоу-балеті спробували себе Марія Заремська, Вікторія Томик, Сергій Вапнічний. І найголовніша подія 2006 року відбулася в жовтні місяці, Микола Томайчук та Тетяна Стаднік створюють студію сучасного та спортивно-бального танцю «МАХІ».

У 2007 році варто відмітити роботу керівника шоу-балету «МАХІ» Миколи Томайчука, який паралельно займається науковою працею. У березні місяці Микола Анатолійович проводить обласний семінар керівників хореографічних колективів сучасного танцю. А влітку його авторська навчальна програма студії сучасної хореографії «МАХІ» (трьохрівнева) займає перше місце на Всеукраїнському конкурсі педагогічних ідей. Також він презентував методичну розробку «Специфічні особливості сучасної хореографії. Шляхи розвитку та становлення дитячих колективів сучасного танцю». Колектив завжди співпрацює з виконавцями театру пісні «Любава» під керівництвом Любові Мартинюк, та бере участь у різноманітних проектах з молодими виконавцями. Так з Катериною Газіною в травні місяці прийняли участь в другому турі Дитячого Євробачення, а з Олегом Янковським – у відбірковому турі фестивалю «Чорноморські Ігри». У серпні 2007 року шоу-балет відправляється до Румунії де бере участь у Міжнародному фестивалі народних колективів і посідає І місце серед 10 країн світу (до колективу приєдналися Катерина Мильникова і Сергій Тарнавський).

Новий 2008 рік шоу-балет «МАХІ» зустрічав на півночі Італії, куди був запрошений для участі у фієстах та концертних виступах. Колектив потужно розвивається, поширює свою географію, заводить нових друзів та має у своїй програмі усі жанри та стилі представлені в 20 танцювальних номерах. Також Микола Томайчук та Марія Заремська пробують свої сили та проходять до другого туру проекту телеканалу СТБ «Танцюють всі».

Та найбільший результат колективної роботи був продемонстрований 29 травня 2007 року в міському Будинку культури, де відбулася презентація Гала-концерту хореографічної студії сучасного та спортивно-бального танцю «МАХІ» під назвою «Життя триває». На сцену вийшло 70 учасників студії, які нещодавно прийшли вивчати танцювальне мистецтво під керівництвом Миколи Томайчука, Тетяни Стаднік, та дивували глядачів своїми вміннями.

2009 рік розпочався рік з максимальної роботи та приніс максимальні результати. 23 березня Микола Томайчук отримує від мера міста А.Нестерука грамоту за вагомий внесок у розвиток галузі культури, популяризацію міста, та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Разом з ним були відзначені кращі виконавці та активісти колективу: Катерина Мильникова, Лідія Петровська, Денис Гаврилюк.

З 7 по 10 травня «МАХІ» їдуть на ІХ Міжнародний фестиваль-конкурс українського естрадного мистецтва «Захід 21 століття». На якому були присутні більше ніж 160 учасників із 18 областей України. Молодша група стала лауреатом ІІ премії з танцем «Жив був пес». Колектив нагородили подарунком DVD плеєром. Повернувшись додому «МАХІ» не розслабляються і в кінці травня місяця мають честь відкрити ІІІ Міжнародний фестиваль національних культур «Подільська веселка». Студія «МАХІ» веде активну концертну діяльність, приймають участь у всіх міських заходах.

З 06 по 07 червня наше місто прожило у ретро-стилі. Відбувся Перший Міжнародний фестиваль «Ретрофест», де також прийняла участь студія «МАХІ», вони демонстрували танці тієї епохи та стилю, та провели надзвичайний майстер клас.

З 24 по 30 червня «МАХІ» подорожують на Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Перлина Кароліно» (м. Одеса), тут «МАХІ» відзначили 4 дипломами, з них 2 перших місця, Гран-прі, та диплом керівнику за розвиток фестивального руху. Трішки перепочивши в серпні беруться знову за роботу зі свіжими ідеями та новими силами.

З 28 по 31 жовтня студія «МАХІ» їде на Міжнародний фестиваль-конкурс «Осіння фантазія», який проходив в туристично-оздоровчому комплексі «Сонячна долина», де знову отримують диплом першого ступеня, та найголовніше спеціальний приз від керівництва туристично-оздоровчого комплексу «Сонячна долина» – грошову премію.

В лютому 2010 року колектив приймав участь в якості гостей в Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Долина Надії», який проходив в туристично-оздоровчому комплексі «Сонячна долина».

09 травня зразковий ансамбль спортивно-бального танцю «МАХІ» є учасником великого театралізованого дійства «Уклін тобі солдате перемоги!» з нагоди 65-ої річниці Перемоги у великій Вітчизняній Війні.

12-16 червня колектив прийняв участь в Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Перлина Кімерії» (м. Феодосія), та став лауреатом премії Гран-Прі, також був нагороджений цінними подарунками.

22 грудня переможець обласного фестивалю мистецтв «Кришталева зірка» (м. Хмельницький), перша премія конкурсу.

Головне досягнення зразкового ансамблю спортивно-бального танцю «МАХІ» у 2011 році – проведення сольного концерту приуроченого випуску старшої групи хореографічної студії «МАХІ» 20 червня 2011р.

Щороку зразковий ансамбль спортивно-бального танцю «Максі» створює великі концертні програми, вдосконалює свою майстерність та розширює кількість учасників колективу.

«МАХІ» є учасником всіх заходів міського, обласного та міжнародного значення. Має велику кількість фото- та відеоматеріалів про свою творчу діяльність.