РОЗВИТОК НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ, ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА
Традиційне народне декоративно-ужиткове мистецтво – невід’ємна складова сучасної культури у найрізноманітніших його проявах. Нинішній період його розвитку є значущим у плані утвердження його соціально-культурного потенціалу.
В останні роки народне мистецтво набуло більшої розкутості, збільшення діапазону тематики та художньо-композиційних рішень.
Кожний народ пізнає себе через своє мистецтво. В Україні серед гілок духовної культури народне мистецтво завжди посідало особливе місце, як чи не найголовніший спосіб буття та утвердження національної ідеї.
Величезне значення для сучасного розвитку народно-декоративного мистецтва має сьогоднішній стан народних художніх промислів, які становлять основний кадровий мистецький, економічний потенціал сучасного народно-ужиткового мистецтва.
У 2009 році створено Кам’янець-Подільську громадську організацію «Подільська гільдія ремісників», голова правління – Остафій Георгій Георгійович. Основним завданням організації є створення громадського інформаційного банку даних про ремісників, що працюють на території міста і району, об’єднання сучасних ремісників в гільдію та створення культурного осередку.
У 2010 році у міському Будинку культури розпочав свою діяльність клуб вишивальниць «Візерунок» під керівництвом Ганни Соловей і за короткий період учасники клубу вже підготували і провели велику кількість виставок.
З 2011 року в місті функціонує мистецьке об’єднання «Арт-Простір», до складу якого входять художники та майстри народної творчості міста.
Протягом років в місті проведено велику кількість виставок в яких приймали участь народні умільці.
Щороку працівниками міського Будинку культури організовується близько 30 виставок робіт декоративно-прикладного мистецтва, в основному під час проведення державних, загальноміських та професійних свят таких, як День працівників культури та аматорів народного мистецтва, Свято міста, свято народного майстра «Златодар», урочистості з нагоди Дня Незалежності України, Міжнародний фестиваль національних культур «Острів семи скарбів», урочистості з нагоди дня Конституції та ін.