ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Всеукраїнського пісенного конкурсу

«ТАЛАНТ»

 

ОРГАНІЗАТОРИ КОНКУРСУ

Всеукраїнський пісенний конкурс «ТАЛАНТ» (в подальшому конкурс) організовують Кам'янець-Подільська міська рада, управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики та Кам'янець-Подільський міський Будинок культури.

 

МЕТА КОНКУРСУ

Всеукраїнський пісенний конкурс «ТАЛАНТ» має за мету Розвиток дитячої та юнацької художньої самодіяльності, пісенного мистецтва та виконавчої майстерності; культурне і естетичне виховання підростаючого покоління; виявлення обдарованих молодих талантів, розширення культурних, мистецьких, молодіжних стосунків в міжрегіональному співтоваристві; оволодіння учасниками конкурсу художнім та сценічним досвідом за допомогою залучення їх до пісенної творчості, надати учасникам конкурсу можливість поєднати яскраву творчу атмосферу з активним і здоровим відпочинком в перлині України – місті-фестивалів Кам’янці-Подільському, укріпити дружні і культурні зв’язки між виконавцями з різних регіонів України.

 

ТЕРМІН І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Конкурс проводиться 05-06 грудня 2015 року.

Місце проведення: Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський, районний центр культури та мистецтв «Розмай», вул. Шевченка, 41

 

ЗАГАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ КОНКУРСОМ

Загальне управління підготовкою та проведенням Всеукраїнського пісенного конкурсу «Талант» здійснює організаційний комітет конкурсу, затверджений наказом управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради.

Оргкомітет:

 • планує та координує роботу по підготовці та проведенню конкурсу;
 • приймає рішення про умови участі конкурсантів;
 • затверджує склад творчої комісії-журі, яке оцінює виступи конкурсантів, визначає переможців та присуджує нагороди.

 

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

В конкурсі можуть брати участь виконавці віком від 5 до 25 років в жанрах академічного, народного та естрадного співу у номінаціях соло та ансамблі (дуети, тріо, квартети і т.д.).

Організаційний комітет конкурсу визначає три вікові категорії учасників для соло вокалістів:

І категорія –  від 5 до 10 років включно

ІІ категорія – від 11 до 16 років включно

ІІІ категорія – від 17 років

та три вікові категорії для ансамблів:

І категорія –  від 5 до14 років включно

ІІ категорія – від 15 до 25 років

Якщо до складу ансамблю входять учасники різних вікових категорій, то вікова категорія визначається віком старшого виконавця.

 

УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ

Кожний учасник конкурсу виконує 2 твори під акомпанемент або під фонограму (-1), в будь-якій віковій категорії, загальною тривалістю не більше 10 хв. Один з творів виконується обов’язково українською мовою.

Згідно листа Міністерства культури України від 21.08.2015 № 710/7-1/15-15 щодо припинення публічного виконання аудіовізуальних творів за участю осіб, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, на виконання вимого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» Службою безпеки України надано список діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України з 14 осіб, а саме: Кучеренко Володимир Олександрович; Холмогоров Єгор Станіславович; Хазін Михайло Леонідович; Газманов Олег Михайлович; Кобзон Йосиф Давидович; Перфілова Валерія Юріївна; Пригожин Йосиф Ігорович; Безруков Сергій Віталійович; Боярський Михайло Сергійович; Расторгуєв Микола В’ячеславович; Охлобистін Іван Іванович; Пореченков Михайло Євгенович; Лепс Григорій Вікторович; Депардьє Жерар. Твори, пов’язані з цими особами, в конкурсній програмі заборонені.

Фонограми приймаються лише на цифрових носіях в форматі МР3, WAVE з назвами треків, ідентичними назві номера, з ідеальною якістю звуку.

Для формування об`єктивної думки журі під час виступу виконавців на фонограмі (-1) кількість допоміжних вокальних партій або партій акордового викладу не повинна перевищувати два голоси (три з основним); при наявності трьох та більше допоміжних партій, виконавець надає журі розписану вокальну партитуру за планом пісні; проведення допоміжних голосів в унісон реальному звучанню виконавця забороняється; не дозволяється використовувати допоміжні голоси для підсилення звучання у тих фрагментах, коли в гармонійному розв’язанні або при перехідному чи затриманому розташуванні голосів виникає частковий (разовий) унісон.

Організаційно-технічні умови:

Ансамблі, кількість учасників яких перевищує 4 чоловіка, повинні узгодити технічний райдер з оргкомітетом конкурсу при подачі заявки.

 

ЖУРІ КОНКУРСУ

Оцінку учасників конкурсних прослуховувань та визначення переможців здійснює журі, до складу якого входять провідні митці та діячі культури, а також представники органів місцевого самоврядування.

Оцінка виступів конкурсантів здійснюється за такими критеріями:

 • вокальні дані конкурсанта і майстерність володіння голосом;
 • сценічна культура;
 • відповідність репертуару віковій категорії конкурсанта;
 • якість фонограми «-1»;
 • відповідність сценічного костюму тематичному образу твору;
 • чистота інтонування;
 • емоційність виступу;
 • самобутність виконання.

Виступ конкурсанта оцінюється за 10-бальною системою, переможцем вважається конкурсант, який набрав найбільшу сумарну кількість балів.

Журі має право:

 • присвоювати чи не присвоювати будь-яке призове місце;
 • призупинити виступ конкурсанта, прослухавши частину програми;
 • дискваліфікувати конкурсанта за невиконання будь-якої з умов конкурсу;

З метою виявлення вокальних можливостей конкурсанта запропонувати йому спів a capella (без фонограми).

За рішенням журі можуть встановлюватись заохочувальні відзнаки:

 • «За любов до народної пісні»
 • «За вірність національним традиціям»
 • «За яскравий сценічний образ»
 • «За волю до перемоги»
 • «Майбутнє фестивалю»
 • «Фестивальний дебют»
 • «Приз глядацьких симпатій»
 •  «Хіт фестивалю»

Оргкомітет конкурсу, за погодженням з журі, може нагороджувати переможців та учасників конкурсу спеціальними призами від державних та громадських організацій, спонсорів, меценатів.

Рішення журі остаточне і оскарженню не підлягає.

Порядок виступів на конкурсних прослуховуваннях встановлюється жеребкуванням, всі прослуховування проходять публічно в сценічних костюмах з хореографічними постановками (при наявності) тощо.

Переможці конкурсу (володар Гран-Прі, лауреати I, II, III премій у відповідних вікових категоріях) нагороджуються дипломами.

Учасники конкурсу, які зайняли IV, V, VI місця, отримують звання дипломантів конкурсу.

Всі керівники та концертмейстери нагороджуються подяками конкурсу, всі учасники конкурсу отримують диплом за участь.

 

УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ НА КОНКУРСІ

Учасники конкурсу прибувають у супроводі батьків, опікунів, педагогів і концертмейстерів, які відповідають за життя та здоров’я дітей.

Проживання учасників: організація проживання, харчування, зустрічі та від`їзду учасників та супроводжуючих (в разі необхідності вказати в заявці) покладається на Оргкомітет.

 

ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ

Заявки (див. додаток) приймаються до 25 жовтня 2015 року на адресу:

Кам'янець-Подільський міський Будинок культури, вул. Шевченка-20, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, Україна, 32300, тел.(03849) 2-43-04, (097) 92-68-717, e-mail: talant_kp@ukr.net

До заявки додаються ксерокопія свідоцтва про народження (паспорта) кожного учасника та цифрова кольорова фотографія (формат JPEG).

Використання та обробка персональних даних здійснюється згідно вимог Закону України «Про захист персональних даних».

 

ФІНАНСОВІ УМОВИ

Конкурс є некомерційним заходом.

Проїзд учасників конкурсу, проживання і харчування – за рахунок відряджаючої сторони (власний рахунок).

 

Фестивальний внесок використовується на формування призового фонду, забезпечує роботу журі, тощо та вноситься шляхом перерахунку на розрахунковий рахунок або по факту прибуття на фестиваль-конкурс.

 

АДРЕСА ОРГКОМІТЕТУ КОНКУРСУ

Кам'янець-Подільський міський Будинок культури, вул. Шевченка-20, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, Україна, 32300, тел.(03849) 2-43-04, (097) 92-68-717. e-mail: talant_kp@ukr.net